Другите за нас

СЕДЕМ МЕДАЛА ОТ ЕВРО-АЗИАТСКОТО GTF ТАЕКУОН-ДО ПЪРВЕНСТВО

Българският отбор от ABC FIGHT CLUB на Евро-Азиатското GTF таекуон-до първенство в Кирения (Гирне), Северен Кипър, спечели седем медала в двата дни на шампионата - 29 и 30 октомври 2021 г.

Първи в своите категории на спаринг станаха Даниел Георгиев, Моника Ценкова, Габриела Ценкова, Денка Кацарска, като спечелиха още два сребърни и един бронзов медал на форми (хионг). В състезанието участваха отбори от домакините, Турция, България, Норвегия, Русия, Казахстан, Узбекистан, Иран, Молдова, Азербайджан и др.

Евро-Азиатското GTF таекуон-до първенство е част от подготовката на състезатели, треньори и съдии за Световното първенство в България през 2022 г. Негов домакин е грандмайстор Еюп Зафер Гьокбилен, президент на федерацията, която обединява Таекуон-до, Карате, Айкидо, Кореш, Ушу, Муай тай (Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti Taekwondo Karate Aikido Kurash Wushu Muaythai Federasyonu).

Участието на българския отбор, за пръв път в такъв формат, на такова състезание, стана факт покрай сътрудничеството на сахьоним Красимир Гергинов (ABC FIGHT CLUB) и senior master Иван Цачев, президент на ATN Taekwon-do Норвегия и първи генерален секретар на GTF, както и добрите контакти на българския и норвежкия таекуон-до отбор.

Публикувана на: 2021-11-16 06:47:31 ч.