Другите за нас

ТАЕКУОН-ДО И КИК БОКС УИКЕНД

10 медала от международния турнир по таекуон-до ITF Sofia Open

Успешно представяне записаха деца, юноши и девойки от ABC FIGHT CLUB на две състезания през уикенда. От 2 до 4 юни в София се проведоха Държавното първенство по кикбокс (татами) и международният турнир по таекуон-до ITF Sofia Open.

На Държавното първенство по кикбокс отличен дебют направи Стефания Александрова. Тя спечели първо място на киклайт и трето място на лайт при момичета 13 – 15 г.

Многократната държавна шампионка по кикбокс на девойки Габриела Ценкова, поради липса на съперничка в нейната категория, за първи път се състезава на жени. Тя спечели две втори места на лайт контакт и киклайт. При момчетата дебют на кикбокс състезание направиха Александър Пастърмаджиев и Александър Назилин.

На турнира по таекуон-до ITF Sofia Open първи на спаринг станаха Емил Бецински (деца 8 – 10 г., той е и трети на форма (тул), Вероника Бецинска (момичета 12 – 13 г.), Арон Лачовски (момчета 12 – 13 г.). Втори е Александър Трендафилов (момчета 12 – 13 г.). Трети са Теодор Тошев (момчета 12 – 13 г.), Адриана Киселичка (момичета 9 – 10 г.), Натали Вранчева (три бронзови медала на тул и спаринг, жени).

Тренировките по таекуон-до и кикбокс продължават през ваканцията.

Продължава записването за летния лагер по таекуон-до и кикбокс (1 – 7 юли в Ахелой) и за изпита по таекуон-до (26 юни).

Тази седмица в Ямбол ще се проведе Държавен личен шампионат по бокс за младежи и девойки, където също ще участват наши състезатели.

Очаквайте скоро информация за възможностите за участие в Европейското първенство по таекуон-до GTF през септември!

Публикувана на: 2023-06-06 10:38:44 ч.